Genel Cerrahi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Donec pretium arcu ullamcorper dolor accumsan blandit.

  Randevu Al

  (+90 256 613 16 16)

  Hastanemizde genel cerrahi ile ilgili ameliyatlar dünya standartlarında gerçekleştirilmektedir. Op.Dr. Cengizhan KESER yönetimindeki Genel Cerrahi ekibi, Anestezi ve Yoğun Bakım ekibi ile bir takım halinde dünyanın ileri teknolojilerini kullanarak  her türlü cerrahi müdahaleyi uygulaya bilmektedirler.

  Hastanemiz Genel Cerrahi servisinde, bütün genel cerrahi ameliyatlar, endoskopi (Özafagogastroduodenoskopi, kolonoskopi),  laparoskopik cerrahi, acil olarak thoraks, vasküler ameliyatları yapılmaktadır. Varis sklerizasyonu (dondurma) işlemleri ameliyatsız yapılmaktadır.

  Laparoskopik cerrahi :
  Laparoskopik cerrahide göğüs ve karın duvarında acılan birkaç küçük delikten sokulan mikro kamera aracıyla ameliyatlar, ekrandan seyredilerek gerçekleştiriliyor. Klasik cerrahide ameliyat bölgesinde bulunan kesi izi, laparoskopik cerrahide bulunmuyor, ameliyat 5-10 mm arasında özel deliklerden girilerek özel kamera ve aletlerle yapılıyor.
  Laparoskopinin klasik cerrahiye göre önemli avantajları ameliyat sırasında kanamanın, ameliyat sonrasında ağrının çok az olması, hastanın hastanede yatış süresinin azalması, aktif yaşamına çabuk dönmesi ve kozmatik sonucunun mükemmel olmasıdır.
  Laparoskopinin en sık kullanılan ameliyat safra kesesi taşları içindir. (laparoskopik kolesistektomi). Hastanemizde laparoskopik  apandisit ameliyatlarıda başarı ile yapılabilmektedir. Kuşadası Hastanesi Gastroenteroloji cerrahisi  birimi, en son teknolojiyle donatılmış ve hizmet vermektedir.

  LASER HEMOROİDOPLASTY (LHP)

  (2. ve 3. Derece Hemoroidler

  LHP; hemoroidleri tedavi etmek için kullanılan hemoroidal dearteriyalizasyon cerrahi işlemlerinin en az derece invaziv olanıdır. LHP ’de hızlı, ağrısız ve hepsinden önemlisi basit ve cerrah tarafından tekrar edilebilir bir tedavi yöntemi elde etmek için özel olarak tasarlanmıs entegre bir işlem kiti kullanılır. Anoderme dokunmadan hemoroidal dokunun eksizyonu değil, submukozal-subanodermal redüksiyonu ve doğal anatominin tekrar yapılandırılması amaçlanır.

  Hemoroid Pakesi içindeki Hemoglobin tarafından emilen enerji, buhar baloncuklarına ve damar hasarına yol açar. Devamında dokunun fibrotik değişimi sağlanır doku kaybına uğramadan hemoroidal dokunun redüksiyonu gerçekleştirilmiş olur.

  Sonuçta hasta ameliyattan sonra daha az ağrı hisseder ve normal aktivitelerine daha kısa sürede dönebilir.

  (Anal fistüller)

  Amaç sfinktere zarar vermeden fistül yolunu hassas bir şekilde ortadan kaldırmaktır. Böylece, kasın tüm bölümleri maksimum derecede korunur ve dışkıyı tutamama durumundan da kaçınılmış olur.

  Bu lazer yönteminin diğer olası proktolojik uygulamaları şunlardır:

  • Sinüs pilonidalis
  • Et benleri
  • Poliplerin çıkartılması
  • Kondiloma
  • Fissürler