Tıbbi Laboratuvar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Donec pretium arcu ullamcorper dolor accumsan blandit.

Randevu Al

(+90 256 613 16 16)

Son çeyrek yüzyıl, insanlık tarihinin çok küçük bir dilimi olmasına karşın, tıbbi sahada kaydedilen ilerlemeler ve bilgi birikimi, tüm tarih boyunca sağlanan tıbbi gelişmenin oldukça önemli bir kısmını oluşturmaktadır.
Tıpta yaşanan bu baş döndürücü gelişmelerin önemli bir kısmı, klinik laboratuar alanında meydana gelmiş ve günümüzde” Kanıta Dayalı Tıp” kavramının doğmasına neden olmuştur. Buna göre, bir hastalığın tanısı ve tedavisinin izlenmesinde, klinik verilerin yanı sıra objektif laboratuar verilerinin de destekleyici ve doğrulayıcı olarak, sistematik bi biçimde kullanılması söz konusudur.

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuarın, bilgili ve gelişmeleri iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Özel Kuşadası Hastanesi söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini arttırmak üzere Hastane laboratuarı Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri, aylık olarak izlenmektedir. Bu çalışma Klinik Laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası incelemeleri takip etmeyi sağlamaktadır.

Kendisine, gerek hastane içinden, gerekse hastane dışından müracaat eden hastaların, tanı ve tedavi izlemelerinde ihtiyaç duyulan laboratuar testlerini, mümkün olan en yüksek doğrulukta, en hızlı ve makul bir fiyata yaparak, hastaların ve testleri isteyen hekimlerin beklentilerinin her zaman önünde ve her zaman tatmin ve memnun edici bir hizmet sunmayı amaçlamıştır.

Laboratuvar çalışanları ve laboratuardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır. Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile Klinik laboratuarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. İşini seven ve iş felsefesi olan Laboratuvar personeli; istekli, fonksiyonel ve üretken bir biçimde çalışma gayreti içersindedir.

Duyuru

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün 25/05/2019 tarih ve 94197294 sayılı kararı ile 27/05/2019 tarihi itibariyle hastanemizin faaliyeti geçici olarak durdurulmuştur. Bu nedenle hiçbir polikliniğimizde teşhis ve tedavi hizmeti verememekteyiz.