Yabancı Departmanı

Çeşitli Dillerde Tam Hizmet

Kuşadasına  gelen yabancı misafirlerimizin sağlık ile ilgili tüm ihtiyaçlarını öğrenmek ve bunları karşılamak amacı ile kurulmuş bir departmandır. Bu departmanda çok iyi derecede yabancı dil ve diller bilen türk ve yabancı  (İngiliz, Alman,Fransız v.b) arkadaşlarımız görev almaktadır. Yabancı hasta departmanında İngilizce, Fransızca,Almanca, İspanyolca dillerinden en az birini veya birkaçını çok iyi derecede konuşup yazabilen kişi ve kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler hastanemize gelen yabancı misafirlerimizin, hastanemizde tedavi sürelerince ihtiyaç duyabilecekleri her türlü ihtiyaçlarında kendi dillerinde tercüme yapabilen kişilerdir.

Yabancı hasta departmanı doktor-hasta, hasta- hastane çalışanları, hasta-tur operatörü veya ailesi ile varsa sigorta-hastane arasındaki tüm iletişim ve yazışmaları yapmaktadır. Özellikle hastalarımız varsa sigortaları ile ilgili tüm provizyon işlemleri ve yazışmaları yabancı hasta departmanı tarafından yapılmakta olup hastalarımızın tek yapmaları gereken geçerli bir sigorta evraklarını ibraz etmeleridir.

Uluslararası Tıbbi Rapor

Hastalarımızın tedaviden sonra burada gördükleri tedavinin ayrıntılarını içeren ve kendi ülkesindeki doktoruna da ihtiyaç halinde gösterebilecekleri veya danışabilecekleri ilgili dilde tıbbi raporları da yine bu bölüm tarafından verilmektedir.

Amacımız misafirlerimizin ve hastalarımızın en üst seviye sağlık hizmetlerini almalarını sağlamak ve sigorta şirketleri ile olan yazışmaları yaparak, sağlıklı ve mutlu bir şekilde ülkelerine dönmelerine yardımcı olmaktır. Bu konu ile ilgili hastanemiz tüm dünyada 250 nin üzerinde sigorta şirketi ile sorunsuz çalışmaktadır.

Günün 24 saati haftanın yedi günü hizmet veren departmanımız herkese sağlıklı günler diler.